Apple, elektrikli otomobili için BMW i3 altyapısını mı kullanacak?

Apple, elektrikli otomobili için BMW i3 altyapısını mı kullanacak?

985
0
PAYLAŞ

BMW ve Apple arasında uzun yıllardır devam eden teknoloji işbirliği var. 10 yıl kadar önce ilk defa araç içi iPod kullanımına imkan sağlayan markanın BMW olmasıyla başlayan birliktelik günümüze kadar sürdü. BMW i3, bugün A.B.D pazarında satılan en yüksek teknolojili araçların içinde yer almasının yanı sıra geri dönüştürülebilir karbonfiber gövdesi sayesinde enerji tüketimi konusunda en verimli araçlardan.

Şimdi ise Alman haber kaynaklarına göre Apple, BMW i3 altyapısını kendi elektrikli araç projesinde kullanabilmek için BMW’ye teklifte bulundu. Hatta Apple CEO’su Tim Cook ve üst düzey Apple yöneticilerinin geçenlerde BMW Leipzig fabrikasını ziyaret ettikleri ve i3 üretimini gözlemledikleri konusunda haberler yapılmışt. Ancak hala ortada kesin bir bilgi yok. Bu nedenle Apple’ın otomobil piyasasına girip girmeyeceği konusu tam bir muamma.

bmw-i3-interior

Apple’ın otomobil piyasasına girmesi konusunda değişik görüşler hakim. Tüketici elektroniği uzmanları, otomotiv duayenleri ve analistler ikiye ayrılmış. Muhtemel Apple iCar; ya çok akıllıca bir hareket olacak ya da çöküşü başlatacak.

Bavyeralı premium araç şirketi BMW son zamanlarda elektrikli otomobil konusunda ciddi yatırımlar yapmış ve üretime ağırlık vermiş durumda. Halihazırda i3’ün Amerikan müşterilerin beklentisi altında kalan limitleri her geçen gün katlanarak gelişen pil teknolojisi ve Apple’nin desteği sayesinde kısa zamanda yeterli seviyelere gelebilir ve Apple’nin elektrikli otomobilini yollarda görebiliriz. Neden olmasın?

bmw-i3-back

http://www.greencarreports.com/news/1099273_apple-wanted-to-use-bmw-i3-as-basis-for-its-own-electric-car-report