Volkswagen, V-Charge ile otonom araçları sevdirecek

Volkswagen, V-Charge ile otonom araçları sevdirecek

867
0
PAYLAŞ

Otomobil kullanırken en çok nelerden şikayet ediyorsunuz? Trafik? Dikkatsiz sürücüler? Dar bir alana park etmeye çalışmak?… Örnekler çoğaltılabilir çünkü otomobil sürmek kimileri için zevk olsa bile koşullar bu zevki dayanılmaz bir çileye dönüştürebiliyor. Bu problemlere elektrikli araçların yaygınlaşmasından itibaren uygun şarj noktası bulmaya çalışan elektrikli araç sürücüleri de eklenecek.

v-charge-3

Volkswagen elektrikli araçlar açısından sürücünün zaman kaybını en aza indirebilmek için robo-parking ve şarj istasyonlarını bir araya getiren bir sistem geliştiriyor. Bu sistem sizi otonom araç hayranı yapabilir.

v-charge-2

Eğer işyerinizin, evinizin veya ziyaret ettiğiniz herhangi bir noktanın yakınında V-Charge noktası varsa aracınızla girişe kadar gelmeniz yeterli oluyor. Aracınızdan inip otomatik olarak park işlemini akıllı telefonunuzla gerçekleştirmeniz bir komutunuza bağlı. Komut verdikten sonra aracın otonom park işlemi başlıyor. V-Charge noktasında boş ve şarj imkanı olan park yerlerinden birini belirleyen araç otomatik olarak o noktaya park ediyor. Şarj sonrası diğer araçların şarj olabilmesine imkan sağlamak içina raç yine otonom olarak şarj imkanı bulunmayan boş park slotlarına otonom olarak park ediliyor. Sizin işiniz bittikten sonra V-Charge noktasının önüne geldiğinizde ise aracınız ayağınızın önüne kadar kendisi geliyor.

V-Charge testlerinde Volkswagen e-Golf modelini kullandı. Geniş açılı park kameraları, ultrasound sensörler ve dijital haritalardan yararlanıldı.

Trafikte sinirlenerek direksiyon sallamanızın önüne geçecek olan otonom araç teknolojisinin genel olarak gelişmesine büyük katkıda bulunacak bu teknoloji umarız hayatımıza yakın zamanda adapte olmaya başlar.

vcharge_app

http://www.cheatsheet.com/automobiles/volkswagen-gives-everyone-a-big-reason-to-love-autonomous-cars.html/?a=viewall