PAYLAŞ

Beklentilerin üzerinde ilgi gören ve bu ilgiyi en az 400.000 adetlik ön siparişle taçlandıran Tesla, Model 3’ü geliştirme aşamasından seri üretim aşamasına bir an önce geçirebilmek için tüm imkanlarıyla çalışıyor.

Mart ayında lansmanı yapıldığından itibaren otomobil sektöründe yollarda görmeyi dört gözle beklediğimiz araçların en başında şüphesiz Model 3 geliyor. 35.000 Dolarlık fiyatı, segmenti içerisinde en yüksek menzili sunması, Tesla markası taşıması ve beraberinde bir çok hayat kolaylaştırıcı özelliği ile beraber gelecek olan Model 3, aynı zamanda Tesla’nın aldığı en büyük toplu sipariş adedini yakaladı.

Lansman süresince üzerlerinden tanıtım yapılan prototip Model 3’ler gerçeğe en yakın sonuçları görmemizi sağlasalar da geçtiğimiz Mart ayından bu yana Tesla, müşterilere teslim edilecek olan araçları üretmeden önce araç üzerinde bir takım küçük değişiklikler yapmayı sürdürüyordu. Özellikle Model 3’ün iç mekan tasarımının son halinin nasıl olacağı sorusunun cevabı Tesla Fanları ve sipariş veren müşteriler tarafından merakla bekleniyor.

Tesla, resmi olmayan ancak sağlam kaynaklara dayanan söylentilere göre 30 Haziran 2016’da geliştirme aşamasını bitirecek ve en yakın zamanda seri üretime başlayacak.