Tesla Model 3 gelecek Mart yüzünü gösterecek

Tesla Model 3 gelecek Mart yüzünü gösterecek

1476
0
PAYLAŞ

İddialara göre Tesla Model 3, mart ayında meydana çıkacak ve 460 km Menzile sahip olabilir.

Tesla Motors’dan alınan son bilgiler gösteriyor ki, yeni proje Model 3, 2017 yılı içindeki belirsiz bir tarihte piyasaya sunulacak.
Şirketin, aracı önümüzdeki yıl ilk kez görücüye çıkaracağından başka bir açıklama yapılmadı.

Ancak bir haber yazısında Model 3’ün ilk gösteriminin 1 yıldan daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceği iddia ediliyor.

İngliliz otomobil dergisi Autocar’a göre, yeni elektrikli otomobil Mart 2016’da görücüye çıkacak ve beklenenden çok daha fazla menzile sahip olabilir.

Cenova Otomobil Fuarı her yıl Mart ayında düzenlendiği halde, derginin yazısında Tesla’nın Model 3’ü bağımsız bir etkinlikte göstereceği söyleniyor. Ayrıca Model 3’ün menzilinin 300 mili (460 km) bulabileceğinden bahsediliyor. Tesla, maliyetinin 35 bin $ olması beklenen aracın 200 mil menzile sahip olacağını tekrar tekrar dile getirmişti, bu yüzden derginin iddiasına şüpheli yaklaşmak gerekebilir. Autocar bir İngiliz yayını ve aracın menzilini ölçerken daha pozitif sonuçlar veren Avrupaya özgü test yöntemlerine başvurmuş da olabilir.

Söylendiğine göre Model 3 C – D sınıfı arası tasarıma sahip ve tahminen BMW 3 Serisine yakın boyutlarda olacak.

Bunun yanında Autocar’ın iddiasına göre araç, 0’dan 60’a 4.1 saniyede ulaşıyor.

Model 3’ün planlanan zaman çizelgesine uyum sağlaması, büyük ölçüde Tesla’nın heybetli “Nevada Gigafactory”sinin tamamlanmasına bağlı.

“Gigafactory”, Model 3 için lityum-iyon pilleri tedarik edecek

Onaylanmış olan sedan modele ek olarak, Tesla, Model 3’ün farklı bir şeklini üretme şansını da ele aldı.

Her iki modeli de Tesla Model S’in en düşük fiyatı olan 70.000 $’ın önemli ölçüde aşağısında bir fiyata satmak, Tesla’nın daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasına olanak sağlayacak.
Dolayısıyla Tesla, “2020’de yıllık 500.000 elektrikli araç satışı” hedefine doğru önemli adımlar atmış olacak. Bu durum şirketin satışlarını 1 milyon araca kadar yükseltebilir.

Model 3 fiyatından dolayı daha geniş bir alıcı kitlesine hitap edebilirse ülkemiz için de elektrikli araçların yaygınlaşması bakımından şans yaratabilir. Şimdilik muhteşemliğinden şüphemiz olmayan Model 3 için beklemedeyiz.

http://www.greencarreports.com/news/1099282_tesla-model-3-to-be-revealed-in-march-might-have-300-mile-range-report