Space X’ten Mars’a yolculuk temalı Retro posterler

Space X’ten Mars’a yolculuk temalı Retro posterler

729
0
PAYLAŞ

İlgi alanınız elektrikli araçlar olunca akla gelen ilk isimlerden birisi Tesla markasından dolayı Elon Musk oluyor ve onun yaptığı harika girişimlerden de haberdar oluyorsunuz. Sonrasında bizlere de onun attığı adımları haber vermek kalıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk’un diğer bir girişimi olan Space X, Mars gezegenine bir yolculuk planladığını duyurmuştu.

Hatta bunun sonrasında bunun sadece bir yolculuk olmayacağını, Musk’un Mars’ta kolonileşmenin ilk adımlarının atılacağını ve kızıl gezegende bir yaşam alanı kurulmaya başlanacağının planını düşündüğünü biliyoruz. Sürekli Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen Space X roket teknolojileri sayesinde çok da uzak olmayan bir zaman içinde bu yolculukların çok daha güvenli, kolay ve ucuz olacağı öngörülüyor.

Daha önce Nasa’nın da dünyaya benzer yapıları olan uzaklardaki Kepler kod adlı gezegenlerine yolculuk temalı poster çalışmaları vardı. Nasa’nın Çalışmaları

Üç adet posterden oluşan çalışmalarda Kızıl Gezegen’in farklı bölgelerinde insanlar görülüyor. Nasa’nın ve SpaceX’in posterlerine baktığımızda üzücü olan durum ise farklı bir gezegene yolculuk yapamayacak kadar erken doğmuş olmamız. Muhtemelen bizim neslimizden çok insan farklı bir gezegene gidemeyecek.

İşte posterler;

Valles Marineris
Phobos & Deimos
Olympus Mons