LAPD filosuna 290 adet elektrikli araç ekliyor

LAPD filosuna 290 adet elektrikli araç ekliyor

696
1
PAYLAŞ

Hollywood filmlerinden aklımıza kazınan Los Angeles şehrinin polis departmanı LAPD yeşil enerjiye geçiş konusunda oldukça keskin kararlar alıyor ve filosunu elektrikli araçlarla güçlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde filoya iki adet elektrikli araç eklendi. Bu araçlar oldukça tanınan ve elektrikli araç dünyasındaki en iyi modellerden ikisi olan Tesla Model S P 85 D ve BMW i3 oldu. Filoya katılan bu araçlar ilk zamanlar ileride LAPD’nin ihtiyaçlarına elektrikli araçların nasıl cevap vereceğini ve uyum sağlanması aşamasını gözlemlemek amacıyla test ve değerlendirme amacıyla kullanılacak.

Alınan bilgilere göre ilerleyen zamanlarda filodaki elektrikli araçların sayısı 290’a ulaşacak.

http://www.carscoops.com/2015/09/the-lapd-gets-tesla-model-s-p85d-and.html

 

  • Mert Subaşı

    LAPD den güzel hareket, teşvik edici… Elektrikli araçlar yaygınlaşmalı. Yanılmıyorsam başta çevreyi koruma amaçlı üretildi elektikli araçlar, fakat 1000 KW gibi platformlardan takip edebildiğim kadarıyla yeni nesil eletrikli araçlar, fosil yakıtlı araçları hep performans olarak hem de ekonomik olarak geçmiş durumda. Daha piyasada yer edinemedikleri için satış fiyatları oldukça yüksek, ama elektrikli araçlara ilgi giderek artıyor. İlerleyen dönemlerde çok daha makul fiyatlarda elektrikli araç edinebilmek mümkün olacak diye umuyorum.