Google’ın kurucusu Larry Page, Zee.aero ile uçan arabalara yatırım yapıyor

Google’ın kurucusu Larry Page, Zee.aero ile uçan arabalara yatırım yapıyor

464
0
PAYLAŞ

zee.aero

İyi insan dendiğinde herkesin aklına çok farklı tanımlar gelebilir. Akla gelen bu tanımlardan bir tanesinin, “teknoloji geliştirerek elde ettiği serveti, hayatımızı daha da kolaylaştırmak adına yeniden teknolojik gelişmelerin yaşanabilmesi için harcayan kişi” olarak tanımlanmaması için hiçbir neden yok. Silikon Vadisi’nden tanıdığımız bazı kişiler biz görmesek de duymasak da geleceğin yatırımlarını şimdiden yapıyor, teknoloji geliştiriyor. Yani teknolojinin gelişme hızının yıldan yıla artmasına katkı sağlıyor.

zee

İnandıkları şeyler uğruna çalışmaktan çekinmeyen bu insanlardan bir tanesi de Google’ın kurucu ortaklarından Larry Page. Google’ı eleştirebilirsiniz, çok zengin oldular gibisinden temelsiz argümanlar üreterek kötüleyebilirsiniz ancak Google’nın en azından diğer servislerini bir kenara bırakırsak sadece arama motorunun bile hayatımızı ne denli kolaylaştırdığını gönül rahatlığıyla dile getirebiliriz sanırım. İşte o çok zengin olan vizyon sahibi kişiler ellerindeki parayla şu anda bizi ilgilendirmeyen ancak ileride büyük ihtimalle hayatımızı direkt olarak etkileyecek girişimleri hayata geçiriyorlar.

zee-aero-flying-car-7
Üzerinde çalışılan konsept uçan model

Girişi bu kadar uzatmamın sebebi, parası olan bir adamın Otomotiv-Havacılık alanında hayatımızı ileride daha da kolaylaştırmak için vizyonlu bir şekilde uçan arabalar üreten bir startup (girişim) yapmasından dolayı. Şu anda çok dillendirilmese de alttan alttan çalışmalar yapan bu statup’ın adı Zee. Web sitesi ise zee.aero

Larry Page ve ekibinin slogan olarak belirlediği “We’re designing, building, and testing better ways to get from A to B” yani “A’dan B’ye gitmenin daha iyi yollarını tasarlıyor, geliştiriyor ve test ediyoruz” cümlesinden girişimin işlevselliği belli oluyor.

zee
Üretilen konsept modelin kameraya yakalanmış hali.

Silikon Vadisi’nin merkezinde, ulaşım sistemleri içerisinde devrim yaratacak yeni bir form için bir araya gelen Zee ekibi, geleceği anlatan çoğu filme, kitaba veya çizgi romana konu olan uçan araba konseptini belkide sürdürülebilir şekilde hayata geçirecek.

Larry Page’nin kaba tabiriyle uçan araba odaklı çalışan iki startup’ın yatırımcısı olduğunu biliyoruz. Bunlardan birisi Zee.aero diğer ise Kitty Hawk.

Zee.aero binek uçak arabalar doğrultusunda bir girişimken, Kitty Hawk ise daha çok drone konseptinde ürünler geliştirecek olan şirket olacak.

Gelişmeleri heyecanla beklemekteyiz.