Elektrik motoru ona çok yakıştı: 66″ Volkswagen T1

Elektrik motoru ona çok yakıştı: 66″ Volkswagen T1

798
0
PAYLAŞ

Çevreci güç aktarımına sahip 1966 model klasik VW minivan.

Güneş enerjisiyle çalışan otomobiller tipik olarak biçim yerine işlevselliğe önem veren ve sipariş üzerine üretilen ürünlerdir.

Şekilsel özellikleri genellikle aerodinamiklere ve güneş panellerinin konumlarına göre belirlenir. Çoğu zaman sadece bir kişinin oturabileceği kadar yer bulundururlar.

Ancak bu sefer bir güneş enerjili araç çok daha fazla stil özelliği içeriyor.

Bu, elektrikle çalışan bir araca dönüştürülmüş ve tavanında güneş paneli olan 1966 model bir Volkswagen minivan.

Bir sağlık bilişimi şirketi olan “Vecna Technologies” in CTO’su Daniel Theobald tarafından gerçekleştirilen bu yaratıcı dönüşümün Cambridge sokaklarındaki yolculuğunu görmek mümkün.

Boston Magazine’in haberine göre Theobald, Volkswagen marka minivanı 2013 yılında satın aldı ve modifikasyonları tamamladığından beri aracı şehir içindeki kısa yolculuklarında kullanıyor.

Arabanın tavanındaki güneş paneli Theobald’ı neredeyse kontrplak veya alçıpan taşıyormuş gibi gösteriyor, ama habere göre Theobald bir adım ileriye giderek, prize takılabilir bir elektrikli araç oluşturmaktan daha fazlasını istedi.

Bütünleşik güneş paneli, elektrik sistemiyle ilişkili muhtemel salınımlardan kaçınarak, aracın karbon ayak izini minimuma indirmek için seçildi.

Theobald güneş panelinin VW’nin şarj ünitesi için gerekli enerjiyi sağladığını ve böylece aracın asla prize takılmasına gerek kalmadığını söylüyor.

Modifikasyonlar Theobald’ın Vecna’daki çalışma arkadaşlarıyla kurduğu bir ekiple yapıldı. Başka bir çalışan yakın zamanda Volkswagen Beetle satın aldı, aynı şekilde o aracıda güneş enerjisine dönüştürmeyi planlıyorlar.

Volkswagen minivanın klasik stili ve 70lerin popüler kültürüyle yaptığı çağrışım, onu günümüzde de hala popüler kılıyor. Ve bu sadece elektrikli araç dönüştürücüleri arasında geçerli degil. Zaten bu sebeple VW bir süredir bu ikonik aracın modern bir versiyonunu üretmeyi düşünüyor.

Şirkete farklı konseptler sunuldu ve yönetim kurulu üyesi Heinz-Jakob Neusser bu yılın başlarında mühendislerin tamamen elektrikli bir varis üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Bu proje hakkında yeni haberler açığa çıkmadı ancak retro tasarım ve elektrik gücü kombinasyonunun son derece iyi “kentsel küçük otomobiller” yaratacağı ortada.

http://www.greencarreports.com/news/1099382_classic-1966-vw-bus-with-green-drivetrain-solar-powered-electric-motor