Çinli LeEco ilk elektrikli aracının lansmanını gerçekleştirdi

417
0
PAYLAŞ

LeEco markasını daha önce duydunuz mu? Ülkemiz pazarında tüketicilerin bu ismi daha önce çok fazla duyduğunu sanmıyoruz. Ancak bir gerçek var. Muhtemelen yakın zamanda isimlerini LeSEE sayesinde çok daha fazla duyacağız.

Ağırlıklı olarak Çin pazarında faaliyet gösteren bir firma olan LeEco halihazırda akıllı telefonlardan tutun da parmak sensörlerine kadar türlü teknolojik ürünler geliştiren ve üreten bir firma. Geçtiğimiz günlerde ülkelerinin başkentinde geliştirdikleri ilk elektrikli otomobilin lansmanını gerçekleştirdirler. Araç, dört kapılı bir göz alıcı bir elektrikli sedan. En büyük inovatif özelliklerinden birisi ise otonom olarak piyasaya sunulacak olması.

LeEco_Concept_EV

İsmi, Super Electronic Eco-System kelimelerinin kısaltmasından meydana gelen otomobil eğer yollarda görmeye başlarsak Tesla Model S’in en büyük rakibi olacak gibi duruyor. Çin’de üretilmesine rağmen pazar duayenleri tarafından Çin pazarı için çok da uygun olmadığı vurgulanan LeSEE’nin akıbetini dünya elektrikli otomobil pazarı içerisinde göreceğiz. LeEco CEO’su tarafından lansman anında yapılan açıklamalara göre otomobilin fiyatı ve üretime geçeceği tarih henüz belli değil.

LeEco elektrikli otomobil üretim serüveninde İngiliz üretici Aston Martin ile ortaklığa gitmiş durumda. Belki de Aston Martin markasının köklü tecrübesi sayesinde kısa zamanda LeEco üretime geçebilir. Bekleyeceğiz.

leeco-lesee-electric-car-self-driving