Beş farklı şehirde “Bedava” şarj imkanı

Beş farklı şehirde “Bedava” şarj imkanı

1079
0
PAYLAŞ

Dünya üzerinde çeşitli kamu ve özel kuruluşlar elektrikli araçların yaygınlaşması için çalışıyorlar ve kamuoyu oluşturuyorlar. Elektrikli araçları yaygınlaştırmanın en önemli unsurlarından birisi de elektrikli araç şarj istasyonu ağını genişletmek.

Hali hazırda Volta Industries adlı şirket bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında ABD’nin çeşitli kentlerinde, perakende alışveriş mekanlarına yakın konumlarda veya onların içlerinde hem tanıtım hem de PR amaçlı olarak bedava araç şarjı sağlayan istasyonlar kurmuş.

Belli başlı markalarda anlaşılarak yapılan bu uygulamada Volta’nın kurduğu bir istasyon sosyal sorumluluk kampanyasına dahil olan bir markanın reklamını taşıyor ve marka finansmanını sağlıyor.

Bu zamana kadar Honululu, San Francisco, Los Angeles, San Diego, ve Phoenix kentlerinde 100 kadar bedava şarj istasyonu kurulmuş.

volta-industries-cto-michael-menendez-and-ceo-scott-mercer_100513715_m

Volta Industries’in bu projesi için 7,5 Milyon Dolar civarında bir finansman ayrılmış. Müşteri ilgisini daha fazla çekebilmek ve elektrikli araçlara yönelik ikna etmek amacıyla şarj istasyonlarına bedava wifi gibi ilgi çekici unsurlar da eklenecek.

http://www.greencarreports.com/news/1098652_five-cities-get-free-electric-car-charging-stations-at-socially-responsible-businesses